Rekonstrukce bytů Praha

stavba&design

Rekonstrukce bytů a domů

Rekonstrukce bytů Praha a okolí. Najít vysněný domov, nebo vytvořit líbivý podnájem s investičním záměrem v již značně opotřebovaném, nedokončeném, či dispozičně špatně postaveném bytě není snadné. My vám však jsme schopni nabídnout přenesení veškerých vašich představ o bydlení v rámci rekonstrukce kompletně na klíč.

Vždy si zakládáme na nadstandartním servisu, kompletním provedení do nejmenšího detailu šité klientům na míru. V případě, že realizujeme rekonstrukce určené na pronájem, jsme schopni Vám v průběhu rekonstrukce nájemníka zajistit a s předávacím protokolem hotového díla Vám předáme i podepsanou nájemní smlouvy.

Chcete rekonstruovat byt, či rodinný dům?

Dříve, než se rozhodnete pro rekonstrukci bytu či vašeho rodinného domu, měli byste si umět odpovědět na několik základních otázek: Pro jaký účel nemovitost rekonstruujete, a co vše vás omezuje? (např. čas, či finanční prostředky).

Rekonstrukce nemovitostí dělíme na tři typy, podle toho, jak bude v budoucnu využívána:

  • Pro osobní potřebu
  • Na dlouhodobý pronájem
  • Na krátkodobý pronájem

Podle typu zamýšlené rekonstrukce volíme povrchy, které jsou v přímém kontaktu s vámi, kterých se dotýkáte, na které se díváte. V případě, že budete v bytě, či domě bydlet vy osobně, můžete použít materiály, které se vám líbí, a které mohou být i choulostivé na údržbu, nebo ke kterým se musíte chovat šetrněji.

V případě rekonstrukcí určených k dlouhodobému pronájmu je vhodné používat materiály s vyšší odolností, ale estetické natolik, aby na fotkách vypadaly dobře a byt se vám v inzercích dobře nabízel.

Specifickou skupinou jsou nemovitosti určené ke krátkodobému pronájmu, kde je potřeba použít nejen tzv. “heavy-duty” materiály a zařizovací předměty, ale celou rekonstrukci koncipovat tak, že se předpokládá, že např. každý den projde někdo s velkým kufrem s kolečky chodbou a dveřmi a tyto mohou významně trpět.

Máte již architektonický návrh?

Nejlepším začátkem je osobní setkání v místě plánované rekonstrukce, kde si můžeme zodpovědět na všechny základní otázky, kdy vám můžeme sdělit jak dlouho a kolik bude navržená rekonstrukce stát.

Je skvělé, že máte návrh a jasnou představu, ale co když víme o ekvivalentních materiálech, které jsou levnější?

  • Kdy začínáme, kdy končíme?
  • Potřebujete náhradní bydlení?
  • Máte náhradní bydlení na konkrétní měsíce a potřebujete, aby rekonstrukce proběhla v tomto období?

Nemáte ještě architektonický návrh?

Nejlepším začátkem je osobní setkání v místě plánované rekonstrukce, abychom se podívali, co plánujete zrekonstruovat. Zeptáme se na vaši představu o rozsahu rekonstrukce, na materiály, které se vám líbí, a probereme společně všechna úskalí, která mohu rekonstrukci provázet.

Na základě prohlídky bytu či domu a rozhovoru s vámi jsme schopni vám sdělit velice orientační rámcovou cenu rekonstrukce. Zrekonstruovali jsme stovky objektů a máme poměrně dobrý odhad ve výsledné ceně. Ceny kompletních rekonstrukcí bytů začínají již na cca 8.000,-Kč/m2. Toto je jednoduché vodítko, od kterého se dá určit orientační cena. Na zpřesnění a vypracování indikativní nabídky rekonstrukce vaši nemovitosti nás poptejte. Náš specialista vás navštíví a kalkulaci vám připraví. 

V sekci Rady&Návody publikujeme zajímavý článek týkající se cen rekonstrukcí.

  • Kdy začínáme, kdy končíme?
  • Potřebujete náhradní bydlení?
  • Máte náhradní bydlení na konkrétní měsíce a potřebujete, aby rekonstrukce proběhla v tomto období?

S našimi architekty vám navrhneme interiér nemovitosti dle vašich představ. Navrhujeme interiéry takové, které korespondují s vašimi finančními možnostmi. Více v sekci ARCHITEKTONICKÉ NÁVRHY.

Rozpočet a zahájení stavby

V případě, že máme k dispozici schválený architektonický návrh, sestavíme vám rozpočet, který následně společně projdeme, v případě doplňujících požadavků na rozsah, či jeho výši ho upravíme.

Proběhlo několik koleček týkající se rozsahu rozpočtu a nyní jste spokojeni, můžeme přistoupit k podpisu smlouvy o dílo.

Stavbu jsme zpravidla schopni zahájit okamžitě po podpisu smlouvy.

Jak dlouho to bude trvat?

Nejjednodušší stavby, kdy zrekonstruujeme novou koupelnu, vyměníme podlahy a interiérové dveře, oškrábeme omítky a vymalujeme trvají zpravidla 4-6 týdnů.

Náročnější stavby obsahující kompletní rekonstrukce elektra, případně topné soustavy trvají přibližně 2 měsíce.

V případě, že realizujeme i truhlářské práce, jako je nová kuchyňská linka, či vestavné skříně, pak se rekonstrukce pohybuje v rozmezí 2-3 měsíců od zahájení stavby.

Uvedené časy jsou zde orientační, avšak na osobní prohlídce v místě stavby se od našeho technika dozvíte poměrně přesně, jak dlouho to bude trvat.

Jakmile dokončíme rekonstrukci, předáme vám nemovitost. Můžeme vám nabídnout vybavení nábytkem a doplňky za velkoobchodní ceny. Spolupracujeme s celou řadou showroomů interiérového vybavení.

Neváhejte nás kontaktovat, vaši rekonstrukci bytu nebo rodinného domu zajistíme od architektonického návrhu po poslední detaily při výběru nábytku. 

Prohlédněte si

Galerii našich prací

Máte na nás otázky?

Zadejte nezávaznou poptávku

AKCE PROSINEC 2020 - PODLAHA DO CELÉHO BYTU ZDARMA

Připravili jsme pro vás speciální akci s názvem AKCE PROSINEC 2020 – PODLAHA ZDARMA.
V případě, že si u nás objednáte kompletní rekonstrukci celého bytu, získáte od nás ZDARMA laminátovou podlahu, v hodnotě 290,-Kč/m2.

Kompletní rekonstrukcí rozumíme takovou rekonstrukci, u které jsou provedeny práce v minimálním rozsahu – rekonstrukce koupelny, výměna podlah a výměna interiérových dveří.

Jen do 

31.

PROSINCE 2020

Referenční projekty

Půdní vestavby reference klientů

Rekonstrukce bytu

Kompletní rekonstrukce bytu na Praze 6, Břevnově. Rekonstrukce od A-Z.

Stavba rodinných domů reference

Rodinný dům

Kompletní stavba rodinného domu od A-Z. Od návrhu po vybavení nábytkem.

Vybavení interiéru

Vybavení interiéru

Dům nebo byt vám vybavíme nábytkem od kvalitních výrobců.

Kontaktujte nás

Sídlo

Bělehradská 858/23, Praha 2

Kancelář

Za Mototechnou 615/37, Praha 5

Telefon

+420 770 100 001

Mail

info@stavba-design.cz